Нема панике у суботичкој болници – шта кажу пацијенти

Суботичка болница ради нормално и за сада се примењују само "меке" мере, јавља дописник РТС-а. Пацијент који је заражен коронавирусом смештен је на инфективно одељење.

Након што је потврђен први случај коронавируса у Србији, пацијент је смештен у суботичку болницу и налази се у добром стању.

У самој болници обезбеђење на улазу пита свакга где иде и пушта само оне који имају посла у болници. Такође, сви који улазе обевештавају се о томе шта се дешава.

Међутим, дописник РТС-а јавља да нема посебног узнемирења међу пацијентима и да они нормално долазе и одлазе.

Анкетирани пацијенти су рекли за РТС да им није свеједно, али да не виде разлог за панику.

Портпаролка "Апотека Суботице" Јелена Павловић каже да је потражња за заштитним маскама и иначе била повећана, а да су Суботичани у последњих пар сати покуповали преостале маске као и друга доступна средства.

Павловићева каже да "Апотеке Суботице" поступају по утврђеној процедуру, као и да се формира координациони тим који ће у овој фази предузимати мере које буду потребне.

Очекује се да ће заседати Штаб за ванредне ситуације Севернобачког округа.

недеља, 28. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом