Читај ми!

Турнир у Мадриду ће бити настављен после прекида због нестанка струје

Такмичење на мастерсу у Мадриду биће настављено у току дана након што је у понедељак програм био суспендован због нестанка струје који је погодио већи део Шпаније и Португалије.

Организатори турнира у Мадриду потврдили су да је током ноћи електрична енергија враћена у Мадрид, што ће омогућити наставак мечева у комплексу Каха махика.

"Електрично напајање је поново успостављено у Кахи махики. Како би се обезбедило правилно функционисање целокупног објекта, капије ће бити отворена у 11:00 часова, а програм ће почети у 12:00 часова, како је и планирано", наводи се у саопштењу организатора турнира у Мадриду.

Како наводи оператор електроенергетске мреже Red Electrica, снабдевање струјом од јутрос успостављено је код 92,06 одсто корисника у Шпанији и Португалији, док само у Шпанији струју има 99,16 процената корисника.

Због прекида, у понедељак отказано је укупно 22 меча, а данас је планирано да се одигра чак 31 како би се надокнадио изгубљени програм. На теренима ће се наћи и најбоље рангиране тенисерке Арина Сабаленка и Ига Свјонтек, као и Александер Зверев.

Турнир у Мадриду траје до 4. маја, а организатори истичу да су предузете све мере како би се такмичење наставило безбедно и у складу са планираним распоредом.

Подсетимо, нестанак струје је јуче изазвао прекид јавног превоза у Мадриду, проблеме у комуникацији и затварање појединих линија метроа. Према наводима из шпанских медија, узрок је квар на европској електроенергетској мрежи, иако званичне потврде још нема.

петак, 26. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом