Синер надокнадио заостатак и пласирао се у осмину финала мастерса у Шангају

Најбољи тенисер света Јаник Синер пласирао се у осмину финала мастерса у Шангају, пошто је у трећем колу победио Аргентинца Томаса Мартина Ечеверија са 2:1 у сетовима (6:7(3:7), 6:4, 6:2).

Синер надокнадио заостатак и пласирао се у осмину финала мастерса у Шангају Синер надокнадио заостатак и пласирао се у осмину финала мастерса у Шангају

Морао је Јаник Синер да надокнади сет заостатка и направи преокрет против Томаса Мартина Ечеверија како би се докопао осмине финала мастерса у Шангају након два сата и 40 минута узбудљивог тениса.

У првом сету играло се гем за гем, а Синер је у 12. при вођству од 6:5 имао две сет лопте на сервис противника. Ечевери је успео да их архивира, изједначи на 6:6, а потом буде бољи у тај-брејку и реши га у своју корист резултатом 7:3.

Италијан је заиграо ангажованије у наставку меча, па је други сет добио са 6:4, а одлучујући још убедљивије - 6:2.

Ово је био други међусобни дуел италијанског и аргентинског тенисера и други тријумф Синера.

Италијан ће у осмини финала мастерса у Шангају играти против победника дуела Бена Шелтона и Роберта Карбаљеса Баене.

Мастерс у Шангају се игра за наградни фонд од 8.995.555 долара.