Ема Наваро прва полуфиналисткиња Ју-Ес опена

Американка Ема Наваро пласирала се у полуфинале Ју-Ес опена после тријумфа над Шпанкињом Паулом Бадосом, резултатом 2:0, по сетовима 6:2, 7:5.

Ема Наваро је за сат и 14 минута била боља од Бадосе. Американка је 12. тенисерка света, а Шпанкиња 29. на ВТА листи.

Наваро је лако стигла до предности од 3:0 у првом сету уз један брејк, а Бадоса није успела да се равноправно супротстави домаћој тенисерки у Њујорку која је направила још један брејк за 6:2 у првом делу меча чиме је стигла до предности.

Бадоса је одлично отворила други сет, на старту је одузела сервис ривалки, потом је била сигурна приликом свог сервиса и била надомак изједначења. Ипак, предност од 5:1 у корист Шпанкиње није уздрмала Ему Наваро.

Американка је направила серију од чак шест освојених гемова уз три брејка и на крају стигла до велике победе, односно полуфинала и најбољег резултата у каријери на гренд слем турнирима.

Наваро ће за финале играти против боље из меча Арина Сабаленка - Џенг Ћинвен.