Војводина осми пут освајач Суперкупа Србије, Партизан пао у Бања Луци

Рукометаши Војводине одбранили су титулу у Суперкупу Србије победивши Партизан са 24:22 (11:10) у хали "Борик" у Бања Луци.

Велика борба у којој је првак првенства надиграо освајача националног купа.

Црно-бели су боље отворили сусрет и головима Црноглавца повели са 2:0, да би после пет минута игре на семафору стајало 4:1 у корист Београђана.

Ипак, Војводина је захваљујући Петру Ђорђићу стигла до преокрета и повела са 10:8, али је капитен црно-белих Никола Зечевић експресно одговорио и смањио на 10:9.

Новосађани су преузели контролу у другом полувремену и стигли до првог трофеја у сезони.

Играч утакмице био је Милан Јовановић са 10 голова. Ђорђић га је пратио са шест погодака.

Код Партизана су најефикаснији били Котар са шест и Црноглавац са пет голова.

Новосађани од 2013. само два пута нису успели да се домогну овог трофеја. Црвена звезда је била боља 2017, а Металопластика 2022. године.

У петак ће против домаћег Борца имати прилику да освоји и Свесрпски куп.