Борбена Србија поражена у Шпанији, реванш у "Спенсу" пресудан

Рукометаши Србије поражени су од Шпаније 32:28 (15:14) у првом дуелу баража за Светско првенство.

"Орлови" су били на егалу са двоструким светским и европским прваком 32 минута. Онда су Шпанци показали квалитет.

Српска репрезентација пружила је врло борбено издање у првом полувремену, протеклом у минималној предности домаћина или егал стању на семафору. Чак и при дистанци Шпанаца 10:8, Србија се враћала на 10:10. Прво полувремену окончано је 15:14 за Шпанију.

Од резултата 16:16 на два минута од почетка другог периода, Шпанци крећу у серију 5:1 за осетнију предност. Наши рукометаши су покушавали да се приближе, међутим изостанак добрих реакција голмана и погођених зицера није учинио меч неизвеснијим.

Шпанце су предводили Алекс Душебајев са шест, Јан Тарафета Серано са пет и Данијел Душебајев са четири поготка. У српском тиму најефикаснији су били Милош Кос, Вања Илић и Милан Јовановић са по пет голова.

Реванш се игра 12. маја од 17 часова у хали "Спенс" у Новом Саду. Остаје нада да српска селекција неће пототнути и да ће под утиском добрих момената са овог меча успети да да дође до огромне победе, самим тим и пласмана на Светско првенство.