Победа Србије над Словенијом на старту ЕП

Женска рукометна репрезентација Србије победом је почела такмичење на Европском првенству, пошто је у Стокхолму славила против Словеније са 36:34 (17:16) у првом колу Групе А. Наредни меч наше даме играју 6. децембра против Шпаније.

Србију је до победе предводила Сања Радосављевић са осам голова, Катарина Крпеж Шлезак и Слађана Поп-Лазић су постигле по шест, Кристина Лишћевић је додала пет, а Јована Стојиљковић четири.

У селекцији Словеније најбоље су биле Тамара Мавшар и Ана Грос са девет, односно осам постигнутих голова.

Рукометашице Србије су средином првог полувремена повеле са четири гола разлике (9:5), али је Словенија серијом 4:0 успела да изјендачи. До краја првог дела игре Србија је углавном имала предност, а Словенија је тек у 29. минуту стигла до првог вођства на утакмици (15:16). Изабранице Драгице Ђурић су головима Радосављевић и Стоиљковић на одмор, ипак, отишле с предношћу од једног гола.

Словенке су боље почеле друго полувреме, везале су три гола и преузеле вођство, али се Србија врло брзо консолидовала и вратила предност.

Средином другог полувремена Србија је поново стигла до четири гола предности (28:24), али је као и у првом делу игре ту предност врло брзо изгубила.

Одлучујуће голове за Србију постигле су Радосављевић, Поп-Лазић и Крпеж, а допринела је и Јована Рисовић сјајном одбраном у самом финушу утакмице.

Изабранице Драгице Ђурић у наредном колу, у уторак, играју против Шпаније.

Овако је протеко меч у Стокхолму:

16.44 - Крај меча, победа Србије над Словенијом 36:34.

16.41 - Рисовић брани шут Словенки, можда и кључна одбрана на мечу.

16.38 - Наше рукометашице са два брза гола поново одлазе на плус два 34:32.

16.36 - Словенка Мели Ирман голом из контре доводи свој тим до изједначења на мечу - 32:32. Тренер Србије Драгица Ђурић тражи тајм-аут.

16.32 - Поп Лазић постиже свој четврти погодак за 32:29.

16.22 - Марија Обрадовић са два везана гола одржава предност наше репрезентације - 29:25.

16.19 - Петим голом Катарине Крпеж из седмерца Србија има три гола предости 27:24.

16.16 - Новим голом Катарине Крпеж из сјајне контре наше рукометашице поново стижу до два гола предности - 25:23.

16.11 - Рисовић брани седмерац Гросовој - 18:19.

16.09 - Словенија први пут на мечу води са два гола предноси 17:19.

16.07 - Настављен меч, наше рукометашице имају први напада у другом полувремену.

15.52 - Полувреме на мечу, Србија после првих пола сата води са 17:16. Сања Радосављевић најефикаснија у нашем тиму са 5 голова.

15.49 - Прво вођство Словеније на мечу - 15:16.

15.43 - Словенке са седмерца смањују на 12:11, Србија са играчицом мање наредна два минута.

15.37 - Наше рукометашице су дозволиле Словенкама да постигну четири везана гола (9:9), сада Драгица Ђурић тражи тајм-аут.

15.31 - Другим голом Катарине Крпеж Србија долази до највеће предности на мечу (9:5), селектор Словеније принуђен да затражи тајм-аут.

15.28 - Сјајним скок шутем Јована Стјиљковић доноси предност од три гол - 7:4

15.24 - Катарина Крпеж сигурна са седам метара, Србија води са 3:1.

15.21 - Јелена Лавко постиже први гол за Србију на ЕП. Наше рукометашице са играчицом више.

15.16 -  Почео меч, први напад за Словенију.