Хрватска ривал Србије у финалу Олимпијских игара

Актуелни прваци света, ватерполисти Хрватске су ривали Србије у финалу Олимпијских игара победом над Мађарском 9:8 у полуфиналу.

Велики балкански дерби и прави ватерполо класик биће у финалу Олимпијских игара.

После првог полуфинала у ком је Србија релативно убедљиво победила САД са 10:6, друго је било изједначеније.

Мађари су стигли до раног вођства од 3:1, али су Хрвати окончали прву деоницу на егалу головима Лорена Фатовића.

Фатовић је наставио са врхунским издањем у другој деоници, постигавши три од четири гола Хрватске. Два су дошла у серији Хрватске за преокрет са 5:4 на 7:5 за крај првог полувремена. Тим Ивице Туцка је успешно одржао дистанцу и у трећој четвртини, где се истакао Лука Букић као једини стрелац са своја поготка за тих осам минута.

Мађари се примакли на 9:8 у последњој деоници, а Герго Заланки је промашио шут за продужетак.

Хрватску је до победе предводио Лорен Фатовић са пет погодака, док су се у тиму Мађарске истакли Силард Јаншик и Мартон Вамош са по два гола.

Финале је у недељу 11. јула од 14.00 часова. Србија и Хрватска играли су финале Олимпијских игара у Рију, кад су "делфини" славили са 11:7.