Седам медаља за српске боксере и боксерке на ЕП за млађе сениоре у Софији

Боксерска репрезентација Србије освојила је укупно седам медаља на Европском првенству за млађе сениоре и сениорке у Софији. Најбоља боксерска шампионата Сара Ћирковић (54кг) и Кристина Нађ Варга освојиле су златне медаље и тако још једном постале првакиње Европе, овога пута у женској конкуренцији млађих сениорки.

Ћирковић је убедљиво савладала у финалу Меки Лорен (Енглеска) након једногласне одлуке судија, док је Нађ Варга победила Туркињу Алејну Демиркир након прекида који је уследио због судара главама.

Кристина Кулухова (63кг) није успела да стигне до златног одличја, али је остварила велики успех освајањем сребра.

У финалу је поражена од Енглескиње Саше Хики резултатом 5:0.

Мушка селекција освојила је четири бронзане медаље - Омер Аметовић (51кг), Сејди Назиф (63.5), Алмир Мемић (75кг) и Ахмед Маврић (80кг)

Аметовић је поражен од стране Нихата Хусејнова након једногласне одлуке судија.

Назиф се није домогао финала након што је подељеном одлуком судија изгубио од Енглеза Патриса Мугхалзаиа.

Мемић није успео да настави пут ка златном одличју пошто је изгубио борбу против Бугарина Вилијама Чолова и то резултатом 5:0.

Слично је прошао и Маврић који је поражен од Мурада Алахвердијева (Азербејџан).