Одбојкашице Србије победиле Италију у припремном мечу за Олимпијске игре

Женска одбојкашка репрезентација Србије победила је Италију у првој утакмици у оквиру припрема за Олимпијске игре, пошто је у дворани "Вани" у Фиренци славила резултатом 3:2 (21:25, 25:20, 22:25, 25:18, 15:9), после 114 минута игре.

Србија је у два наврата била у ситуацији да стиже заостатак за ривалом, пошто су Италији припали први и трећи сет.

Ипак, није екипа Ђованија Гвидетија поклекла у тим моментима, већ је успела да избори тај-брејк, у којем је у потпуности надиграла домаћина и утакмицу привела крају.

Друга припремна утакмица ће бити одиграна среду од 13.00 часова, а по завршетку меча је планиран повратак за Београд.

Репрезентација ће затим тренирати у Београду до понедељка, 15. јула, кад је предвиђен пут у Пољску. Одбојкашице Србије ће играти на Меморијалу "Агата Мруз Олшевска", који се организује у част преминуле пољске репрезентативке.

Турнир ће се одиграти у дворани "Мосир" у Мијелецу од 16. до 19. јула. На турниру ће играти Пољска, Србија, Доминиканска Република и Француска.

Повратак у Београд је планиран за суботу, 20. јул, а пут у Париз за уторак, 23. јул, четири дана пред старт одбојкашког турнира. Србија ће у Паризу играти у групи А са Француском, Кином и Сједињеним државама.

У групи Б играће Бразил, Кенија, Јапан и Пољска, а у групи Ц Италија, Доминиканска Република, Холандија и Турска.