недеља, 28.06.2026, 07:04 -> 07:09
Извор: РТС, Танјуг
Шкотска завршила учешће на Мундијалу и растала се са селектором
Стив Кларк није више селектор репрезентације Шкотске, саопштио је Фудбалски савез Шкотске.
У саопштењу се наводи да је Кларк поднео оставку пошто Шкотска није успела да избори пласман у шеснаестину финала Светског првенства, које се одржава у САД, Канади и Мексику.
Фудбалери Шкотске су такмичење на Мундијалу завршило на трећем месту на табели групе Ц са три бода.
Шкотска је победила Хаити (1:0), а потом је поражена од Марока (0:1) и Бразила (0:3).
Међутим, селекција Шкотске није успела да се као једна од осам најбољих трећепласираних репрезентација пласира у нокаут фазу Мундијала.
Кларк (62) је био селектор Шкотске од 2019. године.
"Најемотивнији део овог опроштаја односи се на моје играче. Без њих не бисмо имали ниједну успомену коју смо заједно створили од 2019. године до данас. Они заслужују све похвале које добијају и била ми је велика част што сам био њихов селектор. Хвала свима и желим пуно среће мом наследнику", изјавио је Кларк.
Коментари