Атланта без Богдановића немоћна против Оклахоме

Кошаркаши Атланта хокса поражени су од Оклахома Сити тандера 128:104 у утакмици регуларног дела сезоне НБА лиге. Лос Анђелес клиперси надиграли су екипу Голден Стејт вориорса 112:104.

Оклахома је захвљаујући другом полувремену савладала Атланта хоксе који су играли без Богдановића.

Хокси су добро отворили меч. Служивши их шут из игре успели су да добију прву деоницу резултатом 27:23.

У другој су такође имали иницијативу. Два и по минута пре полувремена водили су са 10 разлике - 56:46, али је Оклахома направила серију 11:2 и на велики одмор отишла са предношћу 56:57.

Овај тренутак био је пресудан за даљи ток меча јер је домаћин у трећем периоду преузео резултатску иницијативу одржавајући предност.

У последњем периоду Тандери су декласирали ривала 39:18 и уписали трећу победу из исто толико утакмица.

Најефикаснији у победничком тиму био је Гилџус-Александер са 35 поена и 11 скокова, Холмгрен је додао 25, Вилијамс 20, Дорт 16, а Вигинс девет.

За Атланту Јанг је постигао 24 поена, Метјуз и Оконгву додали су по 14, а Закари Ризаше допринео је са 13.

Хокси су играли без Богдановића јер је капитен репрезентације Србије доживео повреду мишића задње ложе.

Клиперси бољи од Голден Стејта

Дуел западне конференције иако то резултат не говори био је неизвестан само у првој деоници када су се екипе смењивале у вођству.

У другој, тим из Лос Анђелеса преузео је иницијативу и водио до самог краја. Покушао је домаћи тим у неколико наврата да дође до поравнања, били су на посед далеко, али то нису успели.

Најефикаснији код Клиперса био је Ивица Зубац са 23 поена, 18 скокова и шест асистенција, Џејмс Харден је уз 23 поена имао и 11 асистенција и седам скокова, Норман Паувел постигао је 20 поена, док је Дерик Џонс допринео тиму са 18.

Код Голден Стејт предњачиоа је Ендру Вигинс са 29 поена, Стеф Кари је додао 18, а двоцифрени су били и Џонатан Куминга са 12 поена, односно Кевон Луни са 10 поена и 11 скокова.