Победа Макабија пред Партизан, Олимпијакос рутински са Арманијем

Кошаркаши Макабија победили су Ефес резултатом 93:91 у мечу трећег кола Евролиге. Тријумфе су забележили и Олимпијакос и Алба.

Утакмица у "Пиониру" била је веома неизвесна током свог читавог тока, а екипе су се често смењивале у вођству.

У једном тренутку у трећој деоници деловало је да је Ефес успео да се резултатски одлепи, али се Макаби вратио у игру и водио током већег дела последње четвртине.

Ушло се у неизвесну завршницу, а након размењених тројки Тамира Блата и Џордана Нворе, кош за победу постигао је Џејлен Хоард.

Сејбен Ли је био најефикаснији у редовима домаће екипе са 23 поена, док је Венсан Поарије постигао 22 за Ефес.

Олимпијакос убедљив против Арманија

Кошаркаши Олимпијакоса савладали су Армани резултатом 89:68 у мечу трећег кола Евролиге.

Од самог старта грчки клуб је био бољи ривал, те је рано дошао до осетне предности.

Екипа из Милана није имала ниједног расположеног поједница који би повукао тим, а Олимпијакос је предвођен Сашом Везенковим одржавао двоцифрену предност.

Управо је Везенков, заједно са Шакилом Мекисиком, био најзаслужнији за победу. Обојица су постигли по 22 поена, док је Армани предводио Зек Ледеј са 16 поена.

Први тријумф Албе

У првом сусрету трећег кола, Алба је резултатом 84:79 победила Асвел на домаћем терену.

Немачка екипа је имала вођство у првој деоници, али је Асвел до краја полувремена успео да се врати у меч.

Међутим, Алба је у трећој деоници дошла до двоцифрене предности, коју гости нису успели да стигну до краја.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Мартин Хермансон са 21 поеном.

Асвел је предводио Тео Маледон са 17 поена.