Монако савладао Олимпију Милано, Жалгирис изненадио Барселону

Кошаркаши Монака савладали су миланску Олимпију резултатом 93:80 у мечу првог кола Евролиге, док је Жалгирис победио Барселону резултатом 74:67.

Монако је силовито отворио меч против италијанског шампиона, после прве деонице је имао 12 поена предности - 22:10, средином друге деонице било је чак плус 19 - 36:17, а на полувремену плус 21 - 47:26 и већ тад је било јасно да ће изабраници Саше Обрадовића стартовати победом.

Алфа Дијало је са 20 поена за Монако, Ели Окобо 14, а по 10 Фуркан Коркмаз, Мам Жаите и Метју Штрацел. Армани Брукс је предводио Олимпију са 16 поена, по 11 су дали бивши кошаркаш Партизана Зек Ледеј и Ненад Димитријевић, а 10 Шејвон Шилдс.

Силвен Франсиско са 19 и Игнас Браздеикис са 17 поена предводили су Жалгирис до победе над Барселоном. Ален Смаилагић није поентирао за четири и по минута на терену.

Код Барселоне се истакао Николас Лапровитола са 12 поена, по 11 су дали Кевин Пантер и Џабари Паркер.

Жалгирис је после 10 минута водио 21:14, а на полувремену је било 43:31. Барселона је после 30 минута губила само два разлике - 50:48, али је затим нагло пала што је домаћин знао да искористи и стигне до прве победе у сезони.

Панатинаикос победио као гост Албу на отварању нове сезоне Евролиге

Бранилац трофеја Панатинаикос победио је као гост Албу резултатом 87:77 на отварању нове сезоне Евролиге.

Грчки клуб је ка победи предводио Кендрик Нан са 16 поена, Матијас Лесор је дао 14 уз седам скокова, Константинос Митоглу 11, а Костас Слукас 10 и Џерајан Грант по 10 поена.

Вил Мекдауел Вајт је са 13 поена био најефикаснији код Албе, Мартин Хермансон је додао 12, а Тревион Вилијамс 11.

Већ после прве деонице Панатинаикос је имао плус девет - 26:17, а исту предност је имао и на полувремену - 45:36. Средином треће деонице Алба је пришла на минус четири - 47:51, али у последњих 10 минута ушло се резултатом 62:57 за Панатинаикос.

Серијом 6:0 на старту четврте деонице Панатинаикос дефинитивно решава питање победника.

У другом колу Панатинаикос ће дочекати Бајерн, а Алба ће гостовати код Барселоне.