Игокеа славила у Сплиту, Симанић двоцифрен на званичном повратку

Кошаркаши Игокее славили су против Сплита 79:74 у мечу првог кола АБА лиге. Српски кошаркаш Бориша Симанић је у првом званичном мечу по повратку на терен уписао 10 поена за 22 минута на паркету.

Игокеа је серијом од 13 поена у последњој деоници стигла до тријумфа на отварању нове сезоне регионалног такмичења.

Гости из Лакташа преузели су контролу над утакмицом на средини прве деонице и држали су се у резултатском плусу до треће четвртине. Домаћини су много боље заиграли крајем тог периода са врхунцем на пет минута до краја дуела са плус седам на семафору.

Тада је уследио одговор екипе Ненада Стефановића у виду преломне серије од 13 поена, која је одлучила меч.

У победничком саставу се највише истакао Брајс Џонс са 13 поена, девет асистенција и четири скока. Пратили су га нови играч Бориша Симанић и ветеран Драган Милосављевић са по 10 поена.

Капитен Сплита Шенон Шортер је био најефикаснији у свом тиму са 17 поена.

У наредном колу Сплит гостује код Будућности у Подгорици, а Игокеа остаје у региону Далмације, пошто долази пред ноге Задру.