Хрватски дерби на старту АБА лиге припао Задру

Екипа Задра славила је на гостовању код Цибоне резултатом 69:87 у првој утакмици првог кола регионалне АБА лиге.

Задрани су у гостима победом започели такмичење у новој, проширеној АБА лиги.

Задар је двоцифрену предност направио већ у првој четвртини. После 10 минута игре водили су гости са 27:17.

Цибона је у другој четвртини заиграла бољу одбрану, успела је да дође до лакших поена, па је смањила заостатак на 42:40 до полувремена.

Није домаћи тим успео да одржи ритам и у трећем периоду, који је поново убедљиво припао Задру. Гости су поново одиграли изузетно на обе стране терена што им је донело чак 13 поена разлике у периоду - 23:10.

Задар је у последњих 10 минута одиграо колико му је било потребно да утакмицу мирно приведе крају.

Најефикаснији у победничкој екипи Задра био је бивши кошаркаш Партизана Амар Гегић са 30 поена, пратио га је Мазалин са 14. Код Цибоне Џок и Рочак су убацили по 18 поена.