Брејк Минесоте у Денверу - незаустављиви Едвардс покварио Јокићеву одличну партију

Кошаркаши Минесота тимбервулвса савладали су Денвер нагетсе резултатом 106:99 у првом мечу полуфиналне серије Западне конференције НБА лиге.

Минесота је предвођена својим најбољим играчем Ентонијем Едвардсом успела да "украде" прву утакмицу на гостујућем терену и дође до предности пред наставак серије.

Није међутим у првом полувремену деловало да би Тимбервулвси могли до изненађења и пете везане победе у плеј-офу.

Денвер је имао предност од четири поена након прва 24 минута игре и то упркос чињеници да Џамал Мари није постигао ниједан поен у првом полувремену.

Канадски бек по први пут у каријери на некој плеј-оф утакмици није успео да убаци нити један кош током једног полувремена, али су Нагетси имали вођство по уласку у трећу четвртину.

Тада је Минесота заиграла много боље и до краја меча успела да забележи тријумф, понајвише захваљујући једном човеку.

Едвардс се својим новим рекордом када је број поена у плеј-офу у питању придружио Кобију Брајанту као до сада једином играчу који је до 23 године везао две утакмице са 40 и више поена у доигравању.

Одбрана Денвера није имала одговор за њега, нарочито не у завршници, па је још једна одлична партија Николе Јокића овога пута остала у сенци и испоставила се недовољном за тријумф.

Едвардс је био најефикаснији играч меча са 43 поена, док је Карл-Ентони Таунс додао 20 поена.

Руди Гобер уписао је 14 поена и десет скокова.

Јокић је предводио Денвер у готово свим статистичким колонама, постигавши 32 поена, уз осам скокова и девет асистенција.

Мајкл Портер Џуниор додао је 20 поена, док је Мари након лошег првог дела до краја успео да постигне 17 поена.

Наредни меч игра се у ноћи између понедељка и уторка у 4.00 по средњоевропском времену.