Минесота на корак од друге рунде - Финикс поражен и на домаћем терену

Кошаркаши Минесота тимбервулвса надиграли су Финикс сансе резултатом 126:109 у трећем мечу прве рунде НБА плеј-офа.

Тимбервулвси су након две рутинске победе у прва меча дошли до још једног убедљивог тријумфа и имаће прилику да се без пораза пласирају у другу рунду.

Прво полувреме било је поприлично изједначено и завршено је предношћу гостију од само шест поена.

Међутим, Минесота је у трећој четвртини заиграла бољу одбрану и уз одличну тимску кошарку успела да сломи отпор Санса чија се сезона ближи разочаравајућем крају.

У последњој деоници домаћи тим није успео да значајније смањи разлику и учини меч занимљивијим, те ће у следећем сусрету морати да победи како би одржао шансу за потенцијални преокрет.

Минесоту је до треће победе предводио Ентони Едвардс са 36 поена. Руди Гобер додао је 19 поена и 14 скокова, док је Карл-Ентони Таунс убацио 18 поена и ухватио 13 скокова.

Најефикаснији у тиму Финикса био је Бредли Бил са 28 поена, док је Кевин Дурент постигао 25 поена.

Наредни меч игра се у ноћи између недеље и понедељка у 3.30 по средњоевропском времену.