Бледо издање кошаркашица против Немачке

Женска кошаркашка репрезентација Србије поражена је од Немачке 73:66 у првом мечу квалификација за Олимпијске игре у Паризу.

Немице су победом дошле на корак од пласмана на Олимпијске игре у Паризу, а пред Србијом се сада налази тежак задатак.

Немачка је доста боље отворила утакмицу. Изабранице Лисе Томејдис имале су великих 15 поена предности на полувремену 36:21.

Србија је у прве две четвртине шутирала катастрофалних девет од 39 из игре, па је баш тај сегмент игре најодговоринији за лош резултат кошаркашица Марине Маљковић.

Кошаркашице се ипак нису предавале. Заиграле су доста чвршће од почетка трећег периода, а прорадила је и игра у нападу.

Србија је постепено смањивала предност ривала, а успела је да дође и до преокрета, када је на средини одлучујућег периода и водила 63:59.

Ипак, у наредном периоду уследила је серија Немица 14:1 којом су ставиле тачку на утакмицу.

Најефикаснија у победничком тиму била је Сату Сабали са 18 поена, девет скокова и пет асистенција, док је Њара Сабали додала 14 поена, 17 скокова и четири асистенције.

У тиму Србије истакла се Анђела Дугалић са 13 поена и четири скока.

На Олимпијске игре пласман ће изборити три најбоље селекције из групе. У другом дуелу састају се Аустралија и Бразил.