Богдановићева партија каријере недовољна за победу над Јокићевим Денвером

Кошаркаши Денвер нагетса победили су екипу Атланте 129:122 упркос страшној партији Богдана Богдановића који је први пут у НБА каријери постигао 40 поена и погодио десет тројки. Србин у редовима победничке екипе - Никола Јокић био је близу трипл-дабл учинка.

У НБА окршају двојице репрезентативаца Србије, победу су славили Денвер нагетси Николе Јокића, иако је бек Атланте Богдан Богдановић одиграо најбољи меч у досадашњој НБА каријери.

Затрпавао је некадашњи кошаркаш Партизана кош Денвера из свих позиција и утакмицу завршио са 40 постигнутих поена и 10 убачених тројки из 17 покушаја.

Богдановић је тако надмашио свој претходни рекорд још из 2020. године, када је у дресу Сакрамента постигао 35 поена. Такође, никада у НБА каријери није погодио више тројки на једној утакмици, а најближи је био против Шарлота 2021. са убачених осам.

Репрезентативац Србије је први играч у историји Хокса који је постигао 40 поена уз 10 погођених тројки на једној утакмици. Пре Богдановића, само је Данило Галинари у дресу Атланте убацио двоцифрен број шутева за три поена.

Прецизан је у главном граду Џорџије био и Србин из редова победничке екипе. Никола Јокић је постигао 25 поена, а само четири пута је промашио из игре - 9/13 за два и 1/1 за три поена.

Није Сомборац био далеко од новог трипл-дабл учинка, недостајали су му свега једна асистенција и две ухваћене лопте.

Више кошева од Јокића постигао је за Денвер само Џамал Мари - 29, док је Арон Гордон забележио дабл-дабл учинак са 18 постигнутих поена и 12 скокова.

Атланта је боље почела утакмицу и имала већ у првој четвртини 11 поена предности. Денвер се разиграо предвођен Јокићем, а помогао је и Џулијан Стоутер са 13 поена у другом кварталу. Брзо су Нагетси надокнадили двоцифрен заостатак, преузели вођство крајем првог полувремена и нису га испустили до краја утакмице.

Имао је Денвер и великих 20 поена више од противника у четвртој деоници, Атланта је успела да приђе на 126:122 у последњем минуту, али нису Нагетси дозволили велики преокрет.

Денвер је победом у Атланти прекинуо низ од три пораза, док су Хокси свој наставили јер им је ово већ четврти узастопни неуспех.