Богдановић добар у поразу, Бостон декласирао Торонто

Тим Атланте претрпео је пораз од Мајамија са 117:109 на свом терену, а од помоћи им није била ни нива одлична игра српског репрезентативца Богдана Богдановића. И други представник Србије на синоћним НБА мечевима Дарко Рајаковић тренер Торонта претрпео је убеддљив пораз од Бостона са 117:94.

Kапитен репрезентације Србије Богдан Богдановић је и у петој узастопној утакмици остварио двоцифрен шутерски учинак али ни то није помогло његовом тиму да избегне пораз на свом терену.

Богдановић је за 28 минута игре убацио 5 тројки и меч завршио са 15 поена, три скока и 1 асистенцијом пруживши добру подршку свом тиму али је то било недовољно да избегну пораз.

Тим Мајамија је одличном тимском игром од самог старта преузео иницијативу и водио мел ка сигурној победи а предводио их је Бем Адебајо са 26 поена и чак 17 скокова.

Одлично су га са двоцифреним учинком пратили Хајме Кахез са 20, Кајл Лаури 17 поена, Ричарсон 16, Хајсмит 11 и Робинсон са 11 поена.

У тиму Атланте најефикаснији је био Тре Јанг са постигнутих 27 поена иако га шут није баш најбоље служио јер једва да је пребацио 30 одсто шута из игре са 10/29.

Тимови Атланте и Мајамија тренутно имају учинак 9-5 након 14 одиграних утакмица у најјачој лиги света.

И тим Торонта српског тренера Дарка Рајаковића после две узастопне победе претрпео је пораз на гостовању у Бостону.

Домаћини су већ у другој четвртини успели да сломе отпор гостију, преузму вођство и потом готово рутински воде меч до коначне победе.

Предводио их је тандем Џејлен Браун-Џејсон Тејтум који су укупно постигли 56 поена (29-27), а  Кристапс Поризингис је додао још 21 поен.

У пораженом тиму најефикаснији је био Паскал Сијакам са 17 поена уз 7 скокова и 3 асистенције.