Одлични Гудурић у победи Фенербахчеа, Реалово слаље над Олимпијом за наставак перфектног старта

Српски кошаркаш Марко Гудурић постигао је 14 поена у победи Фенербахчеа над Асвелом резултатом 101:86 у мечу четвртог кола Евролиге.

Асвел је много боље отворио меч, имао и 15 разлике крајем првог полувремена, али је домаћин затим дигао ниво игре и вратио се у потпуности у меч у финишу треће деонице, а на крају стигао и до убедљиве победе.

Гудурић је одиграо одличну утакмицу, постигао је 14 поена, а имао је и два скока и по једну асистенцију и украдену лопту.

Најефикаснији у редовима Фенербахчеа био је Скоти Вилбекин са 18 поена, Тарик Биберовић је дао 17, Џонатан Мотли 15, а Најџел Хејс-Дејвис 14.

Код Асвела се истакао Френк Џексон са 25 поена, а по 11 су имали Нандо Де Коло и Жофри Ловерњ.

Фенербахче сад има скор 3:1, док је Асвел нанизао и четврти пораз на старту сезоне.

Реал је убедљиво су победио Олимпију Милано 88:71 и тако су Мадриђани задржали максималан учинак после четири одиграна кола Евролиге,

Ношена Николом Миротићем и Шејвоном Шилдсом, Олимпија је у првом полувремену држала корак са освајачем Евролиге, али је у наставку меча Реал био много бољи и на крају убедљиво славио.

У победи "краљевског клуба" истакли су се Серхио Љуљ са 19 поена, 13 је дао Марио Хезоња, а некадашњи члан Црвене звезде Факундо Кампацо је имао 12 поена и 10 асистенција.

Шилдс са 16 и Миротић са 13 поена били су једини двоцифрени код Олимпије која има победу и два пораза уз одложени меч против Макабија.

Упркос феноменалним партијама Чиме Монекеа (32 поена и девет скокова) и Маркуса Хауарда (26 поена) Басконија је убедљиво поражена код куће од Жалгириса и тако остала на само једном слављу.

Литвански клуб су ка трећој победи у сезони предводили Роланд Шмитс са 21 поеном и осам скокова, Брејди Манек са 17 поена и 14 скокова, затим Кинан Еванс са 14 поена и Довидас Гиедраитис и Томас Димша са 13.

Српски кошаркаш Вања Маринковић за 17 минута није постигао поен за Басконију, а упутио је само три шута ка кошу гостију.