Петрушев одличан у поразу, Јовић опет у игри

Филип Петрушев наставља са одличним играма у Летњој НБА лиги иако је његова Филаделфија и синоћ поражена од Даласа са 111:103. Српски интернационалац је остварио другу утакмицу са двоцифреним учинком. Пораз је претрпео и Мајами од Финикса са 70:73, а Никола Јовић је у игри провео скоро двадесет минута.

Филип Петрушев је поново био у стартној постави Филаделфије, а на паркету је провео око 23 минута. И постигао 12 поена уз по четири скока и блокаде, уз једну украдену лопту.

Филаделфија је добро ушла у меч и у већем делу водила а пред последњу четвртину имала и 17 поена предности, али је Далас у финишу успео на начини преокрет и дође до победе.

Предводио их је Џејден Харди и био најефикаснији играч меча са 24 поена уз шест скокова и пет асистенција.

Код Филаделфије Ди Џеј Стјуард је такође имао 24 поена, Теркуавион Смит је додао 18, а Џавонте Смарт 15 поена.

Финикс је победио Мајами са 73:70, а Никола Јовић, који се још опоравља од повреде левог стопала, на паркету је провео скоро 19 минута.

Утакмицу је завршио са скромним учинком од три поена и четири изгубљене лопте.

Центар Орландо Робинсон је био најбољи у редовима Мајамија са 15 поена и девет ухваћених лопти, Џамал Кејн је имао 18 поена али је све то било недовољно да избегну пораз.

Код Финикса двоцифрени су били Бери Браун са 14, Гејб Браун и Тумани Камара са по 11, Треј Џемисон са 10 поена. А Џордан Гудвин није играо због упале левог колена.

У НБА Летњој лиги у Лас Вегасу синоћ је одиграно шест мечева. Кливленд је био бољи од Мемфиса 100:77, Индијана је савладала Орланди 108:85, Јута је била боља од Минесоте 108:96, а Лос Анђелес Клиперси су славили против Сакрамента 80:70.