ИМТ прекинуо серију пораза у мечу против Текстилца, Раднички убедљив против Јединства

Дерби зачеља Суперлиге Србије припао је ИМТ-у који је поразио Текстилац из Оџака резултатом 3:0 у 13. колу домаћег шампионата.

ИМТ је овом победом прекинуо низ од шест узастопних пораза у Суперлиги, док је Текстилац уписао трећи неуспешни резултат заредом, а поред тога укупно имају осам пораза.

Вођство екипи ИМТ-а донео је некадашњи фудбалер Торина и Партизана, Ален Стевановић поготком у 32. минуту, после асистенције Ирфана Зулфића.

Зулфић је био асистент и код другог гола ИМТ-а који је реализовао Милош Јовић у 61. минуту игре.

Коначан резултат поставио је Никола Глишић у 87. минуту, а после одличног додавања Максима де Коута.

ИМТ тренутно заузима 13. место, а у наредном колу играће против Новог Пазара. Текстилац је на позицији ниже, а у следећем колу очекује их Раднички Ниш.

Раднички из Крагујевца убедљив против Јединства

Фудбалери Радничког из Крагујевца победили су вечерас Јединство Уб резултатом 4:0 у 13. колу Суперлиге Србије.

Голове за Раднички постигли су Матија Глушчевић у шестом, Мехмед Ћосић у 15, Лука Станковски у 33. и Самир Зељковић у 53. минуту.

Раднички је четврти на табели СЛС са 20 бодова, док је Јединство на 16. позицији са пет бодова.

Крагујевчани ће у наредном колу играти против Напретка, док ће се Јединство састати са ОФК Београдом.