Раднички 1923 победио и престигао ТСЦ, реми Чукаричког и Напретка

Фудбалери Радничког 1923 победили су ТСЦ резултатом 2:0 у мечу 12. кола Суперлиге Србије. Чукарички и Напредак одиграли су меч без голова.

Крагујевчани су победом дошли до пете позиције, док је ТСЦ пао на осмо место.

Раднички је повео већ у другом минуту поготком Луке Станковског, који се на другом везаном сусрету уписао у стрелце, пошто је прецизан био и у претходном колу против Чукаричког.

ТСЦ је након тога имао теренску иницијативу и више прилика, али је одбрана гостију одолевала.

У другом полувремену је и Раднички имао своје прилике да дође до другог поготка, што се коначно догодило у завршници.

Млади Алексеј Гољанин је у 84. минуту повисио вођство своје екипе и испоставиће се поставио коначан резултат.

Раднички у следећем колу игра против Једиснтва, а ТСЦ гостује код Напретка.

Реми на Бановом брду

У мечу који је завршен нешто раније, Чукарички и Напредак ремизирали су без голова на Бановом брду.

Домаћи су били бољи ривал и имали су више прилика, али нису успели да дођу до поготка, те је Напредак однео слађи бод у Крушевац.

Најбољу прилику на утакмици имао је фудбалер Чукаричког Михајло Цветковић, који је у 36. минуту погодио стативу.

Две добре шансе за Чукарички пропустио је и Слободан Тедић у 60. и 84. минуту.

У наредном колу Чукаирчки ће госотвати код Партизана, а Напредак ће дочекати ТСЦ.