Војводина убедљива против Спартака у Суботици

Фудбалери Војводине победили су на гостовању екипу Спартака резултатом 4:0 у 11. колу Суперлиге Србије.

Војводина је стигла до четвртог тријумфа у домаћем шампионату и седме позиције на табели. Спартак се налази у серији лоших резултата, ово је трећи узастопни пораз и на 14. месту је у Суперлиги.

Гости су повели у уводним минутима, Јусуф Бамиделе је с "беле тачке" у шестом минуту донео радост Војводини. Претходно је у четвртом минуту Сери прошао по левом боку, дошао у шеснаестерац, а оборио га је Кајки.

Спартак је у 26. минуту остао с играчем мање, директан црвени картон зарадио је Владимир Пријовић, после оштрог страрта над Кокановићем. ВАР соба је интервенисала, а главни судија је уместо жутог, показао црвени картон левом беку домаћих.

Сери је направио одличан соло продор и донео 2:0 за Војводину. Исти играч је у 56. минуту приказао још један леп потез и повећао предност. Коначан резултат поставио је Кокановић у 73. минуту, искористио је центаршут и постигао првенац у дресу новосадског тима.

Војводина ће у наредном колу, после репрезентативне паузе, гостовати код Јединства, док ће Спартак тражити бодове против ОФК Београда.