Тријумфални повратак Милошевића, Партизан проиграо против Текстилца

Фудбалери Партизана победили су Текстилац из Оџака резултатом 4:1 у дуелу 11. кола Суперлиге Србије.

Саво Милошевић је на тај начин тријумфално започео свој други мандат на клупи црно-белих.

Домаћи су много боље започели меч и од самог старта су константно притискали одбрану гостујућег тима.

Могао је Партизан у неколико наврата да поведе у уводном делу сусрета, а истакао се Гајас Захид са чак три промашаја.

Прво га је у 11. минуту Ибрахим Зубаиру одлично проиграо, али је Норвежанин био непецизан. Три минута касније је лукаво шутирао са ивице казненог простора, али је лопта отишла поред гола, да би у 29. минуту пребацио гол након новог одличног убацивања Зубаируа.

Када већ тако није ишло, Зуабиру и Захид су у 39. минуту заменили улоге, што је резултовало вођством Партизана. После Јовановићевог испуцавања, некадашњи играч Анкарагучуа је правовремено проиграо фудбалера из Гане који је рутински послао лопту иза леђа Бојана Браћа.

Текстилац је био потпуно инфериоран у првом делу, али је успео да изједначи након још једног противничког промашаја и велике грешке Антића који је несмотрено играо руком у свом шеснаестерцу и поклонио пенал гостима.

Иван Давидовић је био изузетно сигуран, доневши Текстилцу изједначење. Већ у следећем нападу је Зуабиру прелепим поготком са двадесетак метара вратио вођство Партизану, али је приликом добијања лопте био у офсајду, због чега је гол поништен, а на одмор се отишло уз резултатски егал.

Нису дуго црно-бели међутим чекали на нови погодак у другом полувремену, а стрелац је био Бибрас Натхо који је после лоше избачене лопте са ивице казненог простора у паду погодио угао противничког гола у 52. минуту.

Девет минута касније екипа Сава Милошевића је имала два гола предности. Калулу је асистирао, а Захид је уз доста среће коначно успео да постигне погодак.

До краја су црно-бели имали још неколико прилика да забележе убедљивији тријумф, у чему су и успели. Коначан резултат поставио је Немања Николић у 89. минуту после добре акције по левом боку.

Партизан се победом попео на пето место на табели, док је Текстилац остао на 12. позицији.

У наредном колу Партизан гостује у Новом Пазару, а Текстилац ће дочекати Железничар.