Звезда рутински надиграла Напредак пред почетак Лиге шампиона

Фудбалери Црвене звезде победили су Напредак резултатом 2:0 у мечу осмог кола Суперлиге Србије.

Звезда је на 61. рођендан стадиона "Рајко Митић" стигла до шестог тријумфа у сезони и учврстила се на челу табеле.

Почетак утакмице обележиле су прилике на обе стране, али су голмани били у првом плану. Звезда јесте била опаснија, али је и Напедак пропустио две добре шансе да изненади домаћу екипу.

Како је време одмицало, екипа Владана Милојевића је била све опаснија, а Раде Крунић и Силас показали су да ће бити велика појачања када се привикну на ново окружење.

Управо је након Силасовог центаршута лопта у руку погодила Јована Маринковића, због чега је досуђен пенал, који је Бруно Дуарте рутински претворио у погодак.

Имала је Звезда још неколико прилика после тога да повећа предност, али се резултат до одласка на одмор није мењао.

До промене је међутим дошло већ у 47. минуту када се Мирко Иванић најбоље снашао у гужви после корнера и повећао предност црвено-белих.

До краја је Звезда рутински одржала предност, док је Напредак остао са играчем мање после црвеног картона Уроша Игњатовића.

Присутни на стадиону су такође имали прилику да се опросте од легендарног музичара и великог навијача црвено-белих Боре Ђорђевића.

Уочи утакмице са разгласа су пуштане његове песме, а на северној трибини се уз његову фотографију нашла порука: "Буди анђео освете", стих из чувене песме "Погледај дом свој анђеле". Пре меча одржан је и минут ћутања у част Боре Ђорђевића.

Звезда у наредном колу игра дерби против Партизана, док ће Напредак дочекати Младост.

У другом мечу који је почео у истом термину, Младост је након преокрета победила Раднички 1923 головима Александра Пејовића са пенала. Једини погодак за госте био је дело Евандра.