Два гола, узбуђење у финишу и прекид обележили мадридски дерби

Фудбалери Атлетико и Реал Мадрида одиграли су нерешено 1:1 у утакмици осмог кола шпанске Ла Лиге.

Фудбалери Реала су повели у 64. минуту поготком Едера Милитаа, а онда су навијачи Атлетика почели да убацују предмете на терен.

Главни судија меча Матео Бускетс Ферер одлучио је потом да повуче играче оба тима у свлачионицу.

Утакмица је настављена, након петнаестоминутне паузе. Играчи су се прво загревали, а потом и поново започели игру. У наставку меча, Атлетико је стигао до изједначења.

У завршници дуела, игра на обе стране је била отворена. Домаћи тим је преко Анхела Корее у 90+5. минуту стигао до изједначења. ВАР соба је интервенисала, а утврђено је да је Антонио Ридигер ипак био изван офсајд замке.

Реал се тренутно налази на другом месту Ла Лиге, а Атлетико је трећи. У наредном колу Реал ће играти против Виљареала, док ће се Алтетико састати са Реал Сосиједадом.