Барселона немоћна против Осасуне, три бода остала у Памплони

Фудбалери Осасуне савладали су Барселону резултатом 4:2 у мечу осмог кола Ла Лиге и нанели јој први пораз у сезони после седам узастопних победа на старту првенства Шпаније.

Барселона ће и поред пораза остати сигурно прва на табели јер има 21 бод, док другопласирани Реал који има 17 бодова сутра гостује код Атлетико Мадрида.

Осасуна је повела у 18. минуту, Брајан Сарагоса је центрирао, а Анте Будимир ударцем главом са петерца послао лопту у мрежу. Сарагоса је у 28. минуту израстао у хероја домаћих навијача, изашао је сам на голмана Барселоне Ињакија Пењу после асистенције Пабла Ибањеза, рутински га заобишао и послао лопту у мрежу Барселоне.

Пау Виктор је смањио на 2:1 голом са 25 метара, после велике грешке голмана Осасуне Серхија Херере. Будимир је са пенала у 72. минуту другим голом на мечу вратио Осасуни два гола предности.

Резервиста Абел Бретонес је у 85. минуту прелепим голом са око 20 метара дотукао госте из Каталоније.

Пораз Барселоне ублажио је резервиста Ламин Јамал сјајним голом са ивице шеснаестерца у саме рашље у 89. минуту.

Тренер Барселоне Ханси Флик је тек у 59. минуту на терен послао Јамала и Рафињу, док је најбољег стрелца екипе Роберта Левандовског извео већ у 70. минуту.

Барселона ће у деветом колу гостовати код Алавеса, а Осасуна ће играти против Хетафеа.