Самарџић евроголом донео бод Аталанти против Болоње

Српски репрезентативац Лазара Самарџић постигао је ефектан погодак у 90. минуту против Болоње и донео Аталанти реми - 1:1 у шестом колу италијанске Серије А.

После пораза од Кома, Аталанта је уписала реми, а Болоњи је уписала нерешен резултат након победе над Монцом у претходном колу.

Аталанта заузима девето, а Болоња 10. место у Серији А и ово је била утакмица у којој су тимови тражили тријумф за прикључак ка врху табеле. Ипак, реми је био најреалнији исход на крају.

Прво полувреме је окончано без голова, а у наставку је Болоња стигла до вођства голом Сантијага Кастра у 46. минуту.  Потом је екипа Болоње остала са десеторицом играча на терену, јер је Лукими зарадио директан црвени картон у 51. минуту.

Српски репрезентативац Лазар Самарџиж био је предводник Аталанте на терену и у финишу меча обезбедио свом тиму бод. Постигао је сјајан гол са нешто више од 16 метара удаљености.

У наредном колу Болоња ће играти против Парме, а Аталанта ће дочекати Ђенову.