Влаховић прекинуо голгеретски пост и донео тријумф Јувентусу против Ђенове

Нападач Јувентуса Душан Влаховић био је двоструки стрелац у победи од 3:0 на гостовању против Ђенове у мечу шестог кола Серије А.

Јувентус је победом прекинуо низ од три меча у Серији А без победе, али је наставио низ без примљеног гола од почетка сезоне. Влаховић је после 350 минута без поготка, успео два пута да се упише у стрелце на утакмици.

Влаховић је у 48. минуту сигурно извео пенал, а у 55. је дао гол са десетак метара удаљености, после одличне асистенције Теуна Копмајнерса.

У 82. минуту Влаховић је имао шансу да стигне и до хет-трика, али је са петерца непрецизно шутирао главом. У 90. минуту дебитантски гол за Јувентус дао је Франсиско Консеисао после асистенције Кефрена Тирама.

Јувентус је тренутно лидер Серије А са 12 бодова, али утакмицу више од Торина, Наполија и Емполија који мечеве шестог кола играју сутра. Ђенова је 16. са пет бодова, а без победе је четири кола.

Утакмица у Ђенови играна је без присуства публике због нереда навијача домаћег клуба у мечу против градског ривала Сампдорије у Купу Италије играном у среду у ком је друголигаш прошао даље на пенале.

Јуветус ће у наредном колу дочекати Каљари, а Ђенова ће гостовати у Бергаму код Аталанте.