Рафињин шоу на "Камп Ноу", Барса убедљива против Бајерна

Фудбалери Барселоне победили су Бајрен резултатом 4:1 у мечу трећег кола прве фазе Лиге шампиона.

Дерби треће рунде донео је одличан фудбал и убедљиву победу Барселоне која је успела да се у некој мери освети немачком тиму за неке болне поразе у прошлости.

Није прошао ни цео минут откако је меч почео, а Барса је већ имала предност. Фермин Лопез је покушао да проигра Рафињу, у чему је и успео услед лоше интервенције Џошуе Кимиха, а Бразилац је избио сам испред Мануела Нојера, предриблао га и постигао свој први погодак.

Заиграли су Баварци боље након тога и контролисали су дешавања на терену, а један гол им је и поништен због офсајда у ком се нашао Хари Кејн.

Међутим, у 18. минуту није било офсајда када је Серж Гнабри центрирао са леве стране, а Кејн врхунском реакцијом савладао Ињакија Пењу.

Уследио је период у ком није било превише прилика, да би Барса поново повела у 36. минуту, услед нове грешке Бајернове одбране. Овога пута је Ким лоше реаговао, Лопез се одлично снашао и проиграо Роберта Левандовског, а Пољак погодио празну мрежу за нову предност домаћих.

Када је деловало да ће Барса са једним голом предности на одмор, Рафиња је после изузетне промене стране младог Марка Касада прецизним ударцем погодио контра угао и ставио Бајрен у незавидну позицију.

Очекивао се Бајернов одговор у другом делу, али је уместо тога Рафиња из контре заокружио своје блиставо вече и комплетирао хет-трик после сјајног пријема и неодбрањивог ударца из тешке позиције.

До краја је Бајерн покушавао да макар поправи гол разлику и имао је неколико прилика, али је са друге стране и Барса могла до забележи убедљивију победу. Резултат се до краја ипак није мењао, те су Каталонци дошли до шестог бода.

Бајрен је новим поразом остао на само три освојена бода, чиме је себи закомпликовао наставак такмичења.

Победе Ливерпула и Динамо Загреба

Фудбалери Ливерпула савладали су са 1:0 Лајпциг и одржали савршен скор после три кола.

Једини гол на мечу постигао је Дарвин Нуњез у 27. минуту.

Динамо Загреб је погоцима Сандра Куленовића у 49. и Бруна Петковића у 84. минуту славио на гостовању код Салцбурга и дошао до четвртог бода.

Изненађења су виђена и у Лисабону и Мадриду, где су Фејнорд и Лил савладали Бенфику и Атлетико.