Астон вила срушила Бајерн, Бенфика убедљива против Алтетика, Монако ремизирао с Динамом

Фудбалери Астон виле приредили су својеврсно изненађење у другом колу Лиге шампиона победом над минхенским Бајерном - 1:0. Бенфика је убедљиво тријумфовала у Лисабону над Алтетико Мадридом, а загребачки Динамо је ремизирао са Монаком - 2:2.

Астон вила је добро започела такмичење у Лиги шампиона, уписала је други тријумф у прва два кола. Бајерн је после убедљивог старта у мечу против Динама доживео помало изненађујући пораз.

Дуел у Бирмингему обележен је одличном игром тимова. С тим што је Бајерн чешће био у офанзиви од домаће екипе. Ипак, у првом делу меча није био голова.

Утакмицу је решио Џон Дуран, сјајним поготком у 79. минуту. Нападач Астон виле је лобовао Мануела Нојера који је очито направио погрешну процену приликом изласка изван шеснаестерца.

Голман Астон виле Емилијано Мартинез био је изванредан, неколико пута је правио сјајне интервенције и сачувао мрежу.

Српски репререзентативац, Коста Недељковић, није улазио у игру за Астон вилу. Утакмицу је са трибина посматрао и принц Вилијам.

Астон вила ће у наредном колу играти против Болоње, а Бајерн ће гостовати код Барселоне.

Бенфика убедљива против Алтетика

Фудбалери Бенфике наставили су победничким путем. После победе на Црвеном звездом, уписали су тријумф и у мечу са Атлетико Мадридом.

Керем Артукоглу је био прецизан у 13. минуту чиме је обезбедио минималну предност свом тиму на полувремену.

У наставку меча, Анхел ди Марија је постигао гол у 52. минуту, а потом су били прецизни и Александер Бах у 75. и Оркан Кокчу у 84. минуту меча.

Бенфика ће у следећем колу играти против Фејнорда, а Алтетико ће се састати са Лилом.

Динамо уписао први тријумф

После убедљивог пораза од Бајерна резултатом 9:2, загребачки Динамо је био надомак првог тријумфа у Лиги шампиона, али је Денис Закарија у 90. минуту ипак донео бод Монаку.

Вођство Динаму је донео Петар Сучић у 45+3. минуту меча, а Мартин Батурина је повисио предност у 66. минуту игре.

Монако је јурио заостатак и успео да поравна резултат. Прво је Мохамед Салису погодио мрежу ривала у 74. минуту, а онда је Закарија обезбедио бод свом тиму у завршници меча.

Динамо ће у наредном колу играти против Салцбурга, а Монако против Црвене звезде.