Два гола Влаховића у великом преокрету Јувентуса, Лил шокирао Реал Мадрид

Фудбалери Јувентуса победили су Лајпциг након преокрета резултатом 3:2 у мечу другог кола прве фазе Лиге шампиона. Победе су забележили и Лил, Ливерпул и Клуб Бриж.

Српски репрезентативац је после два поготка против Ђенове наставио са одличним партијама и био најзаслужнији за велики преокрет своје екипе.

Лајпциг је повео након пола сата игре, а стрелац је био Бењамин Шешко који је врхунском завршницом крунисао контру и асистенцију Лоиса Опенде.

Јувентус је после примљеног гола заиграо боље, али је на изједначење морао да чека до 50. минута када је Влаховић сјајно реаговао после центаршута Андрее Камбијаса и дошао до првог гола у новој сезони Лиге шампиона.

Убрзо се међутим "стара дама" поново нашла у незавидној ситуацији када је у 59. минуту због несмотреног фаула голман Микеле Ди Грегорио добио црвени картон. Из слободног ударца који је уследио је Лајпциг добио и пенал, с обзиром на то да је Даглас Луиз играо руком.

Шешко је преузео одговорност и рутински својим другим голом у 65. минуту донео немачком тиму нову предност.

Међутим, само четири минута касније, Влаховић је поново узвратио. Феноменалним ударцем са ивице казненог простора је вратио свој тим у игру и стигао до четвртог поготка у последње две утакмице.

Играч мање није сметао Јувентусу да дође до потпуног преокрета, а стрелац је био Франсиско Консеисао у 82. минуту.

До краја је торински клуб издржао и уписао другу победу у исто толико мечева.

Победе Лила, Ливерпула и Клуб Брижа

Фудбалери Лила приредили су велико изненађење и са 1:0 победили Реал Мадрид.

Реал је био велики фаворит, иако се мучио и у првом колу, али је поготком Џонатана Дејвида из пенала у трећем минуту надокнаде првог полувремена француски клуб дошао до историјског тријумфа.

Ливерпул је после Милана рутински победио још једног италијанског предтавника - Болоњу.

Алексис Мекалистер је довео "црвене" у вођство у 11. минуту, а коначан резултат посатвио је Мохамед Салах у 75. минуту.