Барселона и Борусија неумољиве, Леверкузен поразио Милан, Арсеналу дерби кола

Фудбалери Барселоне постигли су пет голова у победи над Јанг бојсом у другом колу Лиге шампиона - 5:0. Борусија Дортмунд је била неумољива у дуелу са Селтиком, победила је резултатом 7:1. Бајер Леверкузен је минималним резултатом нанео пораз Милану.

Барселона је уписала први тријумф у овосезонској Лиги шампиона, после пораза од Монака, савладала је Јанг бојс. Тим из Берна још увек није постигао гол, будући да је у првом колу примио три поготка од Астон виле.

Мрежу швајцарске екипе начео је Роберт Левандовски у осмом минуту, а Рафиња је удвостручио предност у 34, да би трећи погодак у првом делу игре постигао Ињиго Мартинез у 37. минуту.

Барселона је ушла у други део с психолошком и предношћу од три гола, Левандовски је наставио тамо где је стао и постигао је још један гол у 51. минуту игре. Коначан резултат дело је Мохамеда Камаре у 81. минуту када је постигао аутогол.

Јанг бојса ће прве бодове тражити у наредном колу против Интера, а Барселона ће се састати са Бајерном у Шпанији.

Борусија неумољива против Селтика

Фудбалери Борусије су у Дортмунду декласирали Селтик резултатом 7:1. Борусија је наставила с добром игром у Лиги шампиона, после победе над Брижом 3:0 у првом колу.

После два кола фудбалери немачког тима имају скор од 10 датих и само један примљен гол и због тога заузимају прво место на табели.

Дуел у Дортмунду је почео отворено, Емре Џан је постигао водећи гол за домаћи тим у седмом, а два минута касније Дајзен Маеда је поравнао резултат. Ипак, Карим Адејеми је потом ступио на сцену и донео резултатску предност Борусији. Адејеми је постигао три гола у првом полувремну, први у 11, а затим у 29. и у 42. минуту меча. Пре треће гола, Серу Гираси је у 40. постигао погодак.

На крају првог полувремена резултат је био 5:1 у корист Борусије.

Селтик није био довољно агресиван, а фудбалери Борусије нису дозвољавали противнику простор за игру.

Гираси је био прецизан и у 66. минуту, а Феликс Нмеча је поставио коначан резултат у 79. минуту.

Борусија ће у наредном колу играти против Реала у Мадриду, а Селтик ће у Бергаму играти против Аталанте.

Бајер сигуран против Милана

Бајер је у Леверкузену савладао Милан голом Виктора Бонифејса у 51. минуту.

Страхиња Павловић је био на клупи Милана, а Лука Јовић није био у протоколу.

Милану је ово други пораз у Лиги шампиона, а у наредном колу играће против Брижа.

Леверкузен је уписао други тријумф и још увек нису примили гол. У следећој рунди играће против такође непоражен Бреста.

Дерби кола припао Арсеналу

Фудбалери Арсенала савладали су Пари Сен Жермен резултатом 2:0 у дербију другог кола Лиге шампиона. Чини се да је Арсенал лакше него што се очекивало савладао Пари Сен Жермен.

Домаћин је повео у 20. минуту, после центаршута Леандра Тросара одлично је скочио Кај Каверц и ударцем главом са петерца послао лопту у мрежу.

Капитен Арсенала Букајо Сака је у 35. минуту центрирао из слободног ударца, али нико није додирнуо лопту, она је преварила голмана ПСЖ-а и завршила у мрежи.

Арсенал ће у наредном колу дочекати Шахтјор, а ПСЖ ће дочекати ПСВ.

Сити грешке не прашта

Манчестер Сити је убедљиво славио као гост против Слована резултатом 4:0.

Илкај Гиндоган је у осмом минуту дао први гол за "грађане" од повратка у клуб, а предност је у 15. дуплирао Фил Фоден после додавања Жеремија Докуа.

Ерлинг Холанд је повећао на 3:0 у 58. минуту после асистенције Рика Луиса.  Фоден је у 74. минуту асистирао резервисти Џејмсу Мекатију за коначних 4:0.

Сити ће играти против Спарте у Манчестеру, а Слован ће позитиван резултат тражити против Ђироне.