Брест максималан у прва два кола, реми Штутгарта и Спарте у Лиги шампиона

Фудбалери Бреста убедљиво су савладали Салцбург на гостовању, резулатом 4:0 у оквиру другог кола групне фазе Лиге шампиона. У другом мечу одиграном у истом термину, Штутгарт и Спарта су ремизирали - 1:1.

После тријумфа у првом колу над Штурмом из Граца, фудбалери Бреста су савладали и Салцбург и уписали максималних шест бодова после два одиграна меча у Лиги шампиона. С друге стране Салцбург је убележио и други пораз.

Абдала Сима је постигао водећи гол за Брест у 24. минуту. Пре тога, ВАР је поништио гол Самсона Бајдуа из Салцбурга због офсајда.

Иако је Салцбург био офанзивнији тим, Брест је успео да на полувреме оде с голом предности.

У наставку дуела, Махди Камара је удвостручио предност гостију у 66, а Сима је повисио на 3:0 у 71. минуту. Сими је укупно то био трећи гол, али је Хари Кејн и даље први на листи стрелаца са четири гола.

Матјас Переира Лаж је у 75. минуту поставио коначан резултат меча.

У наредном колу Брест ће дочекати Бајер Леверкузен, а Салцбург ће играти против загребачког Динама.

Реми Штутгарта и Спарте

Фудбалери прашке Спарте уписали су четврти бод у Лиги шампиона, после тријумфа у првом колу, одиграли су нерешено са Штутгартом на гостовању.

Дуел је био веома отворен, често су се екипе смењивале у нападима, а на крају, резултат најбоље осликава меч.

Ензо Мијо је донео предност Штутгарту у раној фази дуела, већ у седмом минуту је затресао мрежу ривала. Кан Кајринен је донео изједначе Спарти у 32. минуту меча.

Екипе су и играчки биле равноправне. Вељко Бирманчевић је одиграо целу утакмицу и био један од најангажованијих фудбалера Спарте на терену.

У следећем колу, Штутгарт ће гостовати у Торину код Јувентуса, а Спарта ће на мегдан прваку Европе, Манчестер ситију.