Монако са играчем више надиграо Барселону, Атлетико у надокнади сломио добар отпор Лајпцига

Фудбалери Монака победили су у кнежевини Барселону са 2:1 у утакмици првог кола Лиге шампиона. Атлетико Мадрид је на "Метрополитану" био бољи од Лајпцига такође са 2:1.

Монако је победом против Барселоне направио највеће изненађење у првом колу реформисане Лиге шампиона.

Гости из Каталоније већ од једанаестог минута играли су са играчем мање пошто је директан црвени картон због несмотреног и опасног старта зарадио Ерик Гарсија.

Домаћа екипа је играча више искористила већ пет минута касније. Магнес Аклијуш је после самосталне акције матирао Тер Штегена који је остао непомичан на гол линији.

У 28. минуту, млади Ламине Јамал шутирао је прецизно са ивице шеснаестерца и донео поравнаењ Барселони.

Домаћа екипа је поготово од овог тренутка у потпуности преузела иницијативу низавши нападе пред голом шпанске екипе. Каталонци су били принуђени да се бране и чекају шансу из контре која се није догодила.

Други погодак на мечу ипак су постигли тек у 71. минуту када је млади Жорж Иленихена на асистенцију Вандерсона ставио тачку на дуел.

Још један шпански представник, Атлетико Мадрид мучио се са Лајпцигом на "Метрополитану".

Гости су повели поготком Словенца Бењамина Шешка већ у четвртом минуту меча. Екипа Дијега Симеонеа преузела је потпуну иницијативу после тог тренутка, а до изједначења је дошла у 28. када је Гризман на асистенцију Љорентеа затресао мрежу Гулашија.

Наставио је Атлетико да напада, претио је из минута у минут, али су се гости организовано бранили. Лајпциг је поклекао у самом финишу. Играо се 90. минут када је Хименеза у послио Гризман, а Уругвајац је са два метра лопту послао у празну мрежу.

Аталанта и Арсенал су у Бергаму одиграли без голова, а пенал за домаћу екипу у 51. минуту промашио је Ретеги.