Леверкузен за једно полувреме преслишао Фејнорд

Фудбалери Бајера из Леверкузена победили су на гостовању у Ротердаму екипу Фејнорда резултатом 4:0 у утакмици првог кола Лиге шампиона.

Шампион Немачке Бајер Леверкузен силовито је започео учешће у реформисаној Лиги шампиона. На свима неугодном гостовању у Ротердаму, пред увек пуним трибинама легендарног "Де Кујпа", екипа Ћабија Алонса као плитак поток је прегазила немоћни Фејнорд.

Само пет минута су домаћи успели да сачувају своју мрежу пре него што је Бајер повео голом Флоријана Вирца.

Рамиз Зеруки је у деветом минуту обрадовао навијаче холандског тима и пружио им лажну наду, пошто је погодак поништен након реакције из ВАР собе због недозвољене позиције.

Затишје које је трајало до 30. минута било је само најава правог бродолома Фејнорда.

Пре него што је судија послао фудбалере у свлачионицу на одмор, Бајер је постигао још три гола - погађали су Грималдо у 30, још једном Вирц у 36, док је у 45. минуту голман Тимон Веленројтер преварио сам себе.

Деловало је да би Фејнорд до краја утакмице могла да задеси и судбина загребачког Динама, али су се гости задовољили учињеним у првих 45 минута и током другог дела меча само сачували стечену предност за прва три бода у новом формату Лиге шампиона.

У наредном колу елитног европског такмичења Бајер ће дочекати Милан у Леверкузену, док ће Фејнорд играти против Ђироне у Шпанији.