Лазетићев Макаби поклекао у завршници, распуцани Ајакс прејак за Бешикташ

Фудбалери Браге победили су након преокрета Макаби из Тел Авива са 2:1 у првом колу лигашке фазе Лиге Европе.

Макаби је водио од 30. минута голом Давиде из пенала и дуго је одржавао предност, али је Брума изједначио у 88. минуту.

Чинило се тада да ће израелска екипа обезбедити макар бод на тешком гостовању, али је Сломо играо руком у свом шеснаестерцу у другом минуту надоканде, те је судија након консултације са ВАР собом показао на белу тачку.

Прецизан извоћач био је Брума, који је својим другим поготком обезбедио свом тиму три бода. До краја су Каничовски и Асанте искључени, што је употпунило лоше вече за екипу коју са клупе предводи Жарко Лазетић.

Ајакс је без већих проблема са 4:0 надиграо Бешикташ и на одличан започео лигашки део другог по рангу европског такмичења.

Фиц Џим је довео "копљанике" у вођство у 31. минуту, да би Гоц у 51. удвостручио вођство.

Тејлор је у 55. минуту практично решио питање победника, а Гоц је својим новим голом у 73. минуту поставио коначан резултат.

Лион је погоцима Черкија и Бенраме био бољи од Олимпијакоса, док су Рома и Атлетик Билбао ремизирали резултатом 1:1 у једном од дербија првог кола.

Довбик је био прецизан у 32. минуту за предност Роме, али је Паредес изједначио у 85. минуту.

У преосталим мечевима ФЦСБ је са 4:1 савладао РФС, Франкфурт и Викторија Плзењ су ремизирали у фестивалу голова - 3:3, док је Тотенхем са 3:0 рутински савладао Карабаг.