Загребачки Динамо наставио суноврат и у првенству Хрватске

Фудбалери Динама убедљибо су поражени од тима Славена Белупо са 4:1 на гостовању у седмом колу првенства Хрватске и наставили серију лоших игара којима су нанизали чак три везана пораза. Последњепласирани тим на табели је до победе дошао после резулратског преокрета серијом голова у другом полувремену.

После разочаравајућег и шокантног пораза од 9:2 у Минхену на међународној сцени Загрепчани су наставили неславну серију и поразом од аутсајдера у домаћој лиги.

Загребачки "модри" су повели у 32. минуту преко Бруна Петковића, па се учинило да ће оправдати улогу фаворита али је то било све што су успели да учине.

Домаћину су у надокнади времена првог полувремена изједначили голом Љубана Црепуље а у другом полувремену је уследила серија гилова за преокрет и коначну убедљиву победу.

У размаку од 67. до 77. минута мрежу Загрепчана су редом тресли Адриан Либер, Иван Долчек и Илија Несторовски и свом тиму донели прву победу у седам утакмица.

Динаму је ово био четврти везани меч у ком није победио. У том низу ремизирао је са Ријеком (1:1), те изгубио од Хајдука (0:1), Бајерна (2:9)

Динамо је тренутно трећи на табели са 13 бодова, а прилику за излазак из кризе имаће у среду када у Купу гостује Бањолама, а потом у првенству дочекује Локомотиву.