Млада селекција Србије поразом од Украјине изгубили шансу да заиграју на Евру

Млада репрезентација Србије до 21 године поражена је у Летонији од Украјине са 2:1 у утакмици групе Ф кавалификација за Европско првенство у Словачкој 2025. године.

Овим поразом селекција коју води Љубинко Друловић изгубила је и теоретске шансе да се домогне пласмана на континентални шампионат.

Србија је у Риги повела у 7. минуту, Самед Баждар је био стрелац после корнера Јована Шљивића. Номинални домаћин је од тог тренутка преузео потпуну иницијативу.

Украјина је изједначила у 34. минуту. Капитен Арсениј Батахов је био асистент, а стрелац Назар Волошин. Преокрет и победу Украјини донео је Јегор Јармолијук голом са пенала у 58. минуту.

Пораз изабраника Љубинка Друловића је могао да буде и убедљивији, али је у 88. минуту резервиста Олег Федор погодио пречку.

Србија је трећа на табели групе Ф са 10 бодова из осам утакмица и више ни теоретски не може да стигне Украјину и Енглеску.

У наредном колу, 10. септембра, Србија гостује Азербејџану.