Фудбалери Данске победили Швајцарску, Роналдов 900. гол за тријумф над Хрватском

Фудбалери Данске победили су Швајцарску резултатом 2:0 у мечу првог кола групе А4 Лиге нација, док је Португалија надиграла Хрватску са 2:1 у групи А1.

Фудбалери Данске победили Швајцарску, Роналдов 900. гол за тријумф над Хрватском Фудбалери Данске победили Швајцарску, Роналдов 900. гол за тријумф над Хрватском

Након првог одиграног кола у групи А4 Лиге нација, само Данска има три бода, пошто је савладала Швајцарску са 2:0.

Прво полувреме је протекло у изједначеној игри, а кључни детаљ десио се у 50. минуту, кад је Швајцарац Нико Елведи добио директан црвени картон.

У 81. минуту у игру је ушао Андреас Сков Олсен и преломио утакмицу у корист Данске са две асистенције. Искористили су их Патрик Доргу у 82. и Пјер-Емил Хојбјерг у другом минуту надокнаде бремена.

Швајцарска је меч завршила са деветорицом играча на терену јер је у 87. минуту због друге јавне опомене након ударања ривала искључен капитен Гранит Џака.

У недељу Данска дочекује Србију, а Швајцарска Шпанију, након што су "орлови" и "фурија" одиграли меч без голова у Београду.

Португалија боља од Хрватске

У групи А1 победу је забележила селекција Португалије, пошто је код куће надиграла Хрватску резултатом 2:1, уз јубиларни 900. гол Кристијана Роналда у каријери.

Диого Далот је начео мрежу Хрвата већ у седмом, док је Роналдо дуплирао предност Португалаца у 34. минуту.

Четири минута пре краја првог полувремена Далот је преварио и свог голмана и пробудио наду међу гостујућим фудбалерима, али у другом делу игре мреже су мировале.

У истој групи, Пољска је као гост савладала Шкотску са 3:2.