Олимпија иборила пласман у Лигу конференција, навијачи Ријеке изазвали прекид у Љубљани

Фудбалери Олимпије пласирали су се у групну фазу Лиге конференција, пошто су у Љубљани победили Ријеку 5:0 у реванш мечу плеј-офа овог такмичења.

У првом мечу плеј-офа за пласман у ЛК, који је одигран прошле недеље у Ријеци, било је 1:1.

По два гола за Олимпију постигли су Педро Лукас Швајцер и Талисон. Швајцер се уписао у стрелце у другом и 47, а Талисон у 13. и 45. минуту. Један гол дао је Дино Којић у 35. минуту.

Утакмица је била прекинута у 62. минуту, пошто су навијачи Ријеке изазвали нереде на трибинама и убацивали бакље на терен.

Главни судија меча Швајцарац Урс Шнајдер одлучио је да прекине меч и да фудбалере оба тима пошаље у свлачионицу.

Меч је настављен после паузе од 30 минута, пошто је полиција интервенисала и избацила навијаче Ријеке са стадиона.

Пласман у Лигу конференција изборили су вечерас и екипе Астане, Хелсинкија, Омоније, Ное, Младе Болеслав, Пахоса и ТНС-а. Жреб Лиге конференција биће одржан сутра од 14.30 часова.