ТСЦ минималцем савладао ИМТ, Војводина сигурна против дебитанта Текстилца

У последње две утакмице првог кола Суперлиге Србије фудбалери ТСЦ-а из Бачке Тополе као домаћини савладали су новобеоградски ИМТ са 1:0, док је Војводина у гостима тријумфовала против екипе Текстилца из Оџака резултатом 3:1.

Клуб из Бачке је на својој "ТСЦ арени" био за нијансу бољи противник од ИМТ-а што је било довољно за минималну победу и оправдавање улоге фаворита.

Гол за домаћина постигао је Милош Пантовић на асистенцију Саше Јовановића у седамдесетом минуту игре.

На овом мечу тренерски деби за ТСЦ имао је хрватски стручњак Деан Клафурић.

У следећем колу клуб из Бачке Тополе ће гостовати код Радничког из Ниша, док ће ИМТ угостити Напредак из Крушевца.

Други меч у Бачкој Тополи припао Војводини

Истовремено, на другом крају Бачке, на стадиону "Славко Малетин Вава" у Бачкој паланци, Текстилац из Оџака дочекао је Војводину.

Фудбалери Текстилца ову утакмицу неће памтити по резултату, пошто су поражени, већ по томе што су први пут у историји клуба заиграли у највишем рангу српског фудбала.

Војводина је од старта била убедљива. Први гол постигао је бивши фудбалер Црвене Звезде Алекса Вукановић у 26. минуту, асистент је био Сери. Други је постигао Марко Величковић у 51. минуту на асистенцију стрелца првог гола, а трећи још један бивши фудбалер Звезде Андрија Радуловић у 88. минуту.

Први гол икада у Суперлиги за Текстилац постигао је Иван Давидовић у 90. минуту.

У наредном колу Текстилац из Оџака ће играти у Београду против ОФК-е као гости, док ће Војводина угостити Нови Пазар.

Пре тога "Воша“ ће у Амстердам, где ће у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу Европе снаге одмерити са холандским великаном Ајаксом.