Фудбалерке Србије поражене од Шкотске

Женска фудбалска репрезентација Србије изгубила је од репрезентације Шкотске у Глазгову резултатом 1:0 у утакмици шестог кола квалификација за Европско првенство у Швајцарској 2025. године.

Ово је био последњи меч у овој рунди квалификација, а изабранице селектора Драгише Зечевића квалификације за првенство Старог континента настављају у баражу, који се игра на јесен.

Поразом од Шкотске српске фудбалерке изгубиле су шансу да се пласирају у А дивизију Лиге нација.

Србија је добро ушла у меч и имала је иницијативу. Након неколико прилика пред голом домаћих фудбалерки, најбољу је пропустила Виолета Словић, након скока у шеснаестерцу ривала.

Шкотска је имала шансу са дистанце, а потом је дошла до вођства пред крај првог полувремена, у 39. минуту игре голом Кирсти Хансон.

У другом полувремену Зечевићеве изабранице играле су високо на половини противника, и тиме ризиковале контре шкотских репрезентативки. Ређали су се напади фудбалерки Србије, које су нарочито претиле шутевима са дистанце, али реализације није било.

Ова утакмица остаће упамћена као јубиларна за капитена репрезентације Србије, Виолету Словић, пошто је одиграла стоту утакмицу у националном дресу.