Фудбалери Панаме победили Американце, Уругвајци декласирали Боливију

Фудбалери Панаме победили су домаћина Купа Америке Сједињене Америчке Државе резултатом 2:1 у другом колу групе Ц, док је Уругвај убедљиво надиграо Боливију - 5:0.

Фудбалери Панаме победили Американце, Уругвајци декласирали Боливију Фудбалери Панаме победили Американце, Уругвајци декласирали Боливију

Сједињене Америчке Државе, домаћин Купа Америке, налазе се пред елиминацијом са турнира после пораза од Панаме, пошто ће у последњем колу морати убедљиво да савладају убедљиво Уругвај или да узму три бода, али да Панама не победи Боливију.

Тимоти Веа је искључен већ у 18. минуту, али су Американци и са играчем мање повели у 22. минуту, другим голом на турниру Фоларина Балогуна.

Сезар Родолфо Блекман је изједначио у 26. минуту, а победу је Панами голом у 86. минуту донео резервиста Хозе Фајардо Нелсон.

Панама је такође меч окончала са десеторицом на терену јер је у 88. минуту искључен Адалберто Караскиља.

Уругвај је наставио са одличним играма од доласка Нелсона Бијелсе на клупу. Мрежу Боливије до врха су напунили Факундо Пељистри (8. минут), Дарвин Нуњез (21), Максимилијано Араухо (77), Федерико Валверде (81) и Родриго Бентанкур (89).

На табели групе Ц Уругвај има шест бодова, Панама и САД по три, док је Боливија без бодова.

У последњем колу играју САД - Уругвај и Боливија - Панама. У четвртфинале иду две првопласиране селекције.