Нови Пазар "минималцем" против ИМТ-а до треће победе у низу

Фудбалери Новог Пазара победили су ИМТ у Београду резултатом 1:0 у мечу 4. кола плеј-аута Суперлиге Србије.

Гол одлуке пао је већ у деветом минуту, Никола Караклајић је био стрелац, а Рафаел Флоро асистент.

ИМТ је могао до изједначења у финишу, али је у 84. минуту Милош Луковић лоше извео пенал.

Нови Пазар је први на табели плеј-аута са 45 бодова. ИМТ три кола пре краја има 37 бодова и 12. је на табели, са три бода више од Вождовца који је 13. са 34 бода, али има и утакмицу мање.

Фудбалери Спартака су у Суботици савладали нишки Раднички резултатом 3:1, док је Јавор као гост победио Радник аутоголом у 90+4. минуту.

Спартак је све дилеме око победника решио у првом полувремену.  У трећем минуту Михауло Богићевић је био асистент, а Андреј Тодоровски стрелац.

Стефан Томовић затим у 27. минуту постиже гол на додавање Огњена Мудринског, да би у 45+2. минуту био асистент, а Јован Лукић стрелац.

Пораз гостију ублажио је Стефан Вукић голом у 72. минуту после асистенције Александра Војновића.

Спартак је 10. са 42 бода, а Раднички позицију испод са 40.

Јавор је до изузетно важне победе на гостовању већ испалом Раднику стигао аутоголом Матеје Стојановића у 90+4. минуту.

Јавор сада има 35 бодова и налази се на 13. месту које води у доигравање за опстанак. Радник је последњи са 17 бодова и већ је испао из лиге.

У плеј-аут за опстанак ће 13. и 14. клуб, док ће 15. и 16. директно испасти у Прву лигу Србије. Последњепласирани Радник је већ испао из лиге.