Хет-трик Ел Кабија за победу Олимпијакоса против Астон виле, Фјорентина у надоканди срушила Клуб Бриж

Фудбалери Олимпијакоса надиграли су Астон вилу на гостовању резултатом 4:2 у првом полуфиналном мечу две екипе у Лиги конференција.

Грчки клуб ће стога имати велику предност пред реванш на домаћем терену за недељу дана.

Гости су дошли до предности у 16. минуту, а стрелац је био Ајуб Ел Каби.

Исти играч удвостручио је вођство грчког тима у 29. минуту.

Астон вила је ипак успела да смањи заостатак до краја првог полувремена поготком Олија Воткинса у првом минуту надокнаде.

Домаћи су изједначили у 52. минуту преко Мусе Дијабија, али је Ел Каби само четири минута касније из пенала постигао свој трећи гол на мечу и вратио предност гостима.

Четврти гол за госте постигао је Сантијаго Хезе у 67. минуту.

Фјорентина у завршници до победе

Фудбалери Фјорентине победили су Клуб Бриж резултатом 3:2 у првом мечу полуфинала Лиге конференција.

Фјорентина је повела након само пет минута преко Рикарда Сотила, али је у 17. Ханс Ванакен поравнао резултат.

Домаћи су до новог вођства дошли у 37. минуту голом Андрее Белотија.

Гости су у 61. минуту остали са играчем мање након црвеног картона Оњедике, али је само два минута касније Игор Тијаго донео изједначење Брижу.

Ипак, Фјорентина је у завршниции успела да искористи играча више и дође до гола предности пред реванш. Стрелац победоносног гола био је Мбала Нзола у другом минуту надокнаде времена.