Арсенал се провукао у дербију северног Лондона - Тотенхем све даље од Лиге шампиона

Фудбалери Арсенала савладали су Тотенхем у гостима резултатом 3:2 у мечу 35. кола Премијер лиге.

Арсенал је победом дошао до предности од четири бода у односу на другопласирани Манчестер сити који има две утакмице мање.

"Тобџије" су повеле у 15. минуту након уводне иницијативе и нешто бољег почетка меча. Букајо Сака је извео корнер, а Пјер Хојбјерг неспретном реакцијом спровео лопту иза леђа свог голмана.

Заиграли су домаћи тада много боље, створили неколико одличних прилика, а чак и постигли гол који је поништен након интервенције ВАР-а, да би Сака у 27. минуту наплатио промашаје гостију и рутинском реализацијом након одличног додавања Каија Хаверца удвостручио вођство.

Тачку на одлично прво полувреме Арсенала ставио је Хаверц у 38. минуту након још једног корнера.

У наставку је екипа Микела Артете имала неколико прилика да у потпуности преломи меч, али их није искористила, те је гол Кристијана Ромера из 64. минута унео одређену дозу неизвесности у дуел.

Покушавали су домаћи без већег успеха да припрете Давиду Раји, све до 87. минута када је Сон након пенала који је скривио Деклан Рајс приближио Тотенхем потенцијалном изједначењу.

Међутим, до краја није било промене резултата, те је Арсенал успео да преброди најтежи меч до краја сезоне.

У следећем мечу Арсенал дочекује Борнмут, а Тотенхем игра нови лондонски дерби са Челсијем.

Борнмут рутински са Брајтоном

Фудбалери Борнмута победили су Брајтон на домаћем терену са 3:0 и дошли до 13 победе у сезони.

Домаћи су повели у 13. минуту преко Маркоса Сенесија у 13. минуту, да би вођство повисио Енес Унал у 52. минуту.

Коначан резултат поставио је Џастин Клајверт у 87. минуту.

У наредном колу Борнмут гостује код Арсенала, док ће Брајтон дочекати Астон вилу.